آموزش تحلیل پرایس اکشن را از دست ندهید

آنچه در این مقاله می خوانید...

آموزش تحلیل پرایس اکشن آموزش تحلیل پرایس اکشنآموزش تحلیل پرایس اکشن مراحل استراتژی تحلیل پرایس اکشن
آموزش تحلیل پرایس اکشن

آموزش تحلیل پرایس اکشن را از دست ندهیددر این روند آموزشی بهترین تکنیک ها و روش ها مربوط به اوراق بهادار در بورس به کارگزاران آموخته می شود.

آموزش تحلیل پرایس اکشن

آموزش تحلیل پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن به عنوان یکی از مهم ترین سبک ها در معامله گری های بورس مورد توجه قرار می گیرد.
پرایس اکشن در بازارهای تجاری بورس با نام حرکات قیمتی نیز شناخته شده می باشد و در واقع می توان گفت تحرکات قیمتی زیر شاخه از تحلیل تکنیکال در این حرفه است.
در این روش تحلیلی، معامله‌گر از نمودارهای شمعی برای بررسی قیمت‌ها در بازار استفاده می‌کند و هدف نهایی تحلیل پرایس اکشن این است که نقاطی در بازار روی نمودار پیدا کند که احتمال برگشت بازار از آن نقطه بیشتر باشد.
در این روش از هیچ نوع تحلیل گر تکنیکالی استفاده نمی شود و تمرکز معامله‌گر تنها بر خود قیمت و تاریخ چه قیمتی بازار قرار می گیرند.

آموزش تحلیل پرایس اکشن

مراحل استراتژی تحلیل پرایس اکشن

  • اولین مرحله در استراتژی پرایس اکشن یافتن روند بازار است: این موضوع که آیا بازار روند دارد یا بدون روند است می تواند بر میزان موفقیت معاملات تاثیر بسزایی داشته باشد.
  • در دومین مرحله در استراتژی پرایس اکشن سطوح حمایت و مقاومت و یا محدوده های تقاضا و عرضه باید بررسی شوند. محدوده تقاضا در واقع به محدوده ای گفته می‌شود که خریداران به دنبال ورود به بازار از این محدوده هستند. در مقابل این محدوده، محدوده عرضه قرار می گیرد که فروشندگان منتظر ورود به بازار و پایین آوردن قیمت ها هستند. به طور کلی تقاضا محل تجمع خریداران است و عرضه محل جمع‌آوری فروشندگان است.
  • سومین مرحله در استراتژی پرایس اکشن سیگنال یابی است. بعد از اینکه روند بازار مشخص شد و سطوح بازگشتی بازار هم تعیین شد. معامله گر در بازار بورس باید محدوده های احتمالی برگشت به بازار را شناخته و به آن ها توجه کند. برای شناختن محدوده های احتمالی برگشت بازار معامله‌گر نیاز به اقدام به سیگنال یابی دارد.
  • چهارمین مرحله در استراتژی پرایس اکشن اصل انطباق است. هر سیگنال به معنی ورود یک معامله نیست. استراتژی پرایس اکشن سیگنال‌های قوی را صادر می کند، اما این باز هم به معنای موفقیت تمام معاملات نخواهد بود. برای اینکه موفقیت معاملات انجام شود معامله گر باید از اصل انطباق استفاده کند و بر اساس این اصل حداقل دو عامل با سیگنال ظاهر شده باید در این راستا برای خود مشخص نماید.
عماد سازگار

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و ثبت نام

سایت عماد سازگار شما را به شرکت در بهترین دوره های آموزش استراتژی بازارجهانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • هفت منهای 4 =

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.